KONTAKT


+420 777 216 655 • info@sarganek.cz
Obránců míru 2146 • 753 01 Hranice

Zahradní nábytek - který materiál je nejlepší?

Vybíráte venkovní nábytek na Vaši terasu, balkon, nebo zahradu, ale neustále se nemůžete rozhodnout, jaký typ a materiál vybrat? Všechny mají svá specifikace a mohou se výrazně lišit v potřebné údržbě, případně ve vhodnosti pro určité konkrétní použití. V tomto článku si povíme o základních vlastnostech, pozitivech a negativech jednotlivých druhů materiálu.

Pokud se nechcete o Váš zahradní nábytek starat, pak volte plast, polyratan, nebo kov

Pokud nemáte čas na péči o Váš zahradní nábytek, pak se spíše vyhněte dřevu, které vyžaduje pravidelnou údržbu, a volte některý z uměle vytvořených materiálů. Špatnou volbou nemusí být plastový zahradní nábytek a to nejen v případech, kdy upřednostňujeme co nejnižší cenu, ale i tehdy, pokud hledáme kvalitní nábytek s výrazným designem a vysokou trvanlivostí. V dnešní době už totiž plasty výrazně pokročily a zahradní nábytek z nich vyrobený může působit kvalitně a reprezentativně. Pokud chcete nábytek, který se přeci jen více přiblíží přírodnímu produktu, pak můžeme doporučit variantu z umělého ratanu, která je podobně jako plastový nábytek velmi odolná, má prakticky nulové náklady na údržbu a přitom se vzhledově velmi přibližuje přírodnímu nábytku (toto platí především u dražších modelů ve vyplétaném provedení). Kovový nábytek je pak zajímavou alternativou především do klasicky laděných zahrad (provedení z litiny), nebo naopak do moderních zahrad a teras u novostaveb (provedení s hliníkovou kostrou a textilním postrováním).

Dřevo si do našich zahrad najde cestu i přes nutnou údržbu

Pokud trváte na přírodním materiálu, pak Vám jako favorit v naprosté většině případů vyjde dřevěný zahradní nábytek, který je možno zakoupit v provedení z klasického dřeva z evropských lesů (nejčastěji borovice), nebo z tvrdého tropického dřeva (nejčastěji teak, nebo eukalyptus). Tvrdé tropické dřevo je dražší, avšak má mnohem delší životnost (zpravidla bezproblému vydrží jednu celou generaci).