KONTAKT


+420 777 216 655 • info@sarganek.cz
Obránců míru 2146 • 753 01 Hranice

Oáza klidu se zahradní fontánou

Pokud si chcete odpočinout od městského života a ruchu, nejlepší volbou je zahrada a do ní instalovat fontánu. V současné době se běžně zahradní kašny prodávají v kamenných a internetových obchodech, stejně tak každá budova supermarketu nabízí všechny díly k sestavení vlastní fontány. Stačí trochu umu, fantazie a kouzelná kašna je hotová. Jen příroda nabízí velké množství dekorativních prvků, které úspěšně dobývají svět krajinářské architektury. Kašna v zahradě může být reprezentována jako vytékající voda z nějakého dekoračního prvku nebo jako obyčejný potůček. Každopádně tvorba kašny není spojena s velkým peněžitým vkladem a špičkovou technologií.

Fontány v zahradě - zdroj pozitivních emocí

Existují různé druhy fontán, ty jsou rozděleny v závislosti na složitosti konstrukčních systémů. Za prvé je nutné rozlišit stacionární ponorku a fontány. Ponorné fontány mají jednoduchý design, vzhledem k tomu, že hlavními prvky fontány je potrubí, čerpadlo a trysky, musí být instalována přímo v nádrži, která se nachází ve vaší zahradě. Tento typ fontány působí nejpřirozenější dojmem, princip fungování je založen na vytvoření potoka vytékající přímo ze zásobníku. Při použití složitějšího zařízení docílíte efektu rozprašování vody. Provoz principu stacionární fontány vychází z centralizovaného zásobování vodou a také má své výhody. Můžete získat širokou škálu způsobů, jak použít zdroj vody k vytvoření zajímavých efektů.

Půvabné zahradní fontány – t-zbozi.cz

A pokud máte ve svém hledáčku již hotové fontány, inspiraci hledejte v internetovém obchodě t-zbozi.cz. Ohromný výběr kašen, od jednoduchých po přímo umělecké skvosty, které vás zanesou do časů římské nadvlády (fontána Athény). Působivá je zahradní kašna s osvětlením, stejně jako se džbány nebo s vodním kolem, lví hlavou, chlapec se psem, bambusová zahradní kašna na japonský způsob a další.