KONTAKT


+420 777 216 655 • info@sarganek.cz
Obránců míru 2146 • 753 01 Hranice

Kuchyňský dvojdřez nebo dřez s odkapem - výhody a nevýhody

Nejste si jisti výběrem a nechcete šlápnout vedle? Potom se podívejte na naše srovnání a na celkový výčet jak výhod, tak i konkrétních nevýhod. Zjistíte, zda se vám bude hodit dřez s odkapem, nebo raději dvoudřez. Obojí má rozhodně něco do sebe a tak výběr nemusí být jednoduchý.

Velikost vany

Pokud máte v plánu umývat i větší nádobí, je určitě lepší volbou dřez, který má jenom jednu vanu. Právě zajímavé dvojdřezy totiž mají hlavní problém, který je spojený s tím, že jsou rozdělené na dvě menší části. To se v souvislosti s mytím větších kusů nádobí může stát celkem nepraktické a je třeba s tím počítat.
 

Možnost osušení umytých věcí

Nechcete po každém mytí vyndávat a rozkládat utěrku, na které mokré nádobí položíte, aby uschlo? V takovém případě je jasné, že správnou volbou by pro vás měly být dřezy s odkapem. Důvod je ten, že mohou nabídnout právě onen nezbytný prostor určený k tomu, abyste umyté nádobí, ale i cokoliv jiného dali ihned oschnout, a to na plochu k tomu určenou. Čím více myjete v ruce, tím větší by daná plocha měla být.
 

Kombinace věcí

Máte ve dřezu špinavé nádobí a zrovna v něm potřebujete umýt třeba zeleninu, nebo ovoce? V takovém případě se dokonale hodí dvojdřez. Díky němu můžete jedno duše kombinovat věci, které v něm budete mít. V jedné části lze mít naskládané špinavé nádobí, zatímco v části číslo dvě je možné umývat potraviny, ze kterých budete vařit. Nedojde tak k vzájemné kontaminaci, což je rozhodně velké plus.
 

 

Design

Máte novou kuchyň a chcete dřez, který bude stylový? Je jedno, co zvolíte. Oba typy mohou být po stránce designu velmi dobrou volbou. Ideální je, pokud vsadíte na granitové provedení, které je v současné době jasnou volbou číslo jedna. Tím si buďte jisti. Nejenom, že skvěle vypadá, ale může nabídnout i jistotu kvality, které jde ruku v ruce také s odolností a pochopitelně i dlouhou životností.